• banner_03.jpg
  • banner_08.jpg
  • cwiczenia.jpg
  • psks_03.jpg
  • psks_05.jpg
  • banner_04.jpg
  • psks_04.jpg
  • pilkarze.jpg
  • banner_07.jpg
  • psks_02.jpg
  • psks_06.jpg
  • psks_01.jpg

pobierowo ii

Najstarsza informacja o Pobierowie pochodzi z 1386 r. Osada była lennem rodu von Kleist, aż do XVIII wieku, gdy rodzina sprzedała posiadłość. Od XIX w. osada zaczęła tracić rolniczy charakter, z powodu zasypywania ziemi uprawnej piaskiem z brzegu morskiego i zaczęła przekształcać się w miejscowość wypoczynkową. W roku 1820 nastąpiło oddzielenie chłopów od majątku ziemskiego należącego od lat do rodziny von Kleistów. Chłopi utworzyli gminę Małe Pobierowo, podczas gdy majątek zachował nazwę Duże Pobierowo.  
W roku 1886 w księgach ziemskich zarejestrowanych było kilkudziesięciu rolników, a na początku ubiegłego stulecia zaledwie trzech. W 1896 r. majątek przeszedł w ręce niejakiego Roberta Krausego. Początki kąpieli morskich w Pobierowie, określa się na około 1907 r., kiedy to rolnik Frohreich wybudował nad morzem hotel „Seeblick”. Inne rodziny osiadały po zachodniej stronie miejscowości. W okolicy hotelu powstawały nowe budynki, m.in. powstała masarnia i piekarnia.
Około 1939 r. Krause, ówczesny właściciel wsi, przekazał berlińskiemu przedsiębiorcy Gervais około 3000 mórg lasu w Pobierowie jako działki na sprzedaż pod budowę domków letniskowych. Pobierowo zostało podzielone w ten sposób, że na każdą morgę przypadały 3 miejsca do budowania o powierzchni 800 m² + 100 m². Cena jednej działki wynosiła ówczesne 663 RM. Sprzedaż rozreklamowano poprzez środki przekazu. W tym samym czasie zorganizowano sieć busików przewożących pasażerów z Berlina. W ten sposób Pobierowo, z piękną plażą, stało się ulubionym miejscem wypoczynku berlińczyków. W sumie w okresie międzywojennym wybudowano ok. 1000 domków wczasowych[5].

Na wczasach w Pobierowie przebywali wówczas Günter Eich i Theo Lingen[6].

Po wojnie niewielkie, drewniane domki letniskowe przejął Fundusz Wczasów Pracowniczych, a wczasy w nich stanowiły nagrodę dla przodowników pracy. Później przybyło trochę ośrodków wczasowych należących do zakładów pracy.
W latach 1973–2003 w Pobierowie stacjonowała Jednostka Wojskowa nr 4126, w której stacjonował 71 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej wchodzący w skład 78 Pułku Rakietowego Obrony Powietrznej. Dywizjon uzbrojony był m.in. w przeciwlotnicze zestawy rakietowe typu S-125M Newa. Formowanie dywizjonów na linii brzegowej wiązało się z realizacją koncepcji obrony wybrzeża morskiego przez środki rakietowe. W listopadzie 2003 roku jednostka została rozformowana i przeniesiona do Mrzeżyna.
 

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem akcji "Lato w Mieście na Sportowo 2017". Zapisy telefoniczne od 19.06.

Kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych w ramach akcji „Lato w Mieście na Sportowo 2017” organizowanych lub współorganizowanych przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu I Rekreacji

1. Sobota - 24.06.2017r.

Święto Biegów Górskich:

III Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich – Maraton 42 km

– Bieg 5 schronisk – start g. 9:00 Półmaraton 21 km

– Bieg 3 schronisk – start g. 10:00

Biuro zawodów czynne od 6:30 , hala widowiskowo-sportowa ul. Karbowa 26 Więcej szczegółów na stronie http://www.ultrabeskid.pl/ ; www.bbosir.bielsko.pl

2. Niedziela - 25.06.2017r.

Rajd Miejski Bielsko-Biała – Przygodowe zawody na orientację w mieście

Biuro zawodów czynne 7:00-9:00 , Stadion Miejski ul. Rychlińskiego 21

Więcej szczegółów na stronie http://www.bielskobialanoca.pl/ ; www.bbosir.bielsko.pl

3. Sobota, niedziela - 24-25.06.2017r.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej oraz I Puchar Bolka i Lolka w Radioorientacji Sportowej dla dzieci i młodzieży

24.06 – Tereny Rekreacyjne „Błonia” – start godz. 10:00

25.06 – Zapora wodna w Wapienicy – start godz. 9:00

4. Niedziela - 02.07.2017r.

Witajcie wakacje na sportowo „Rodzinny festyn rekreacyjny”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 11:00

5. Piątek, sobota, niedziela - 07-09.07.2017r.

Projekt Edukacyjny „Kolej w miniaturze”

Międzynarodowa wystawa modeli i makiet kolejowych.

Hala Widowiskowo-Sportowa ul. Karbowa 26

6. Niedziela - 30.07.2017r.

Półmetek wakacji na ,,Starcie”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 11:00

7. Sobota 19.08.2017r.

Międzynarodowy Maraton Zumba Fitness dla Amazonek – Hala Widowiskowo- Sportowa ul. Karbowa 26

– Rozpoczynamy o godzinie 17:00

8. Niedziela - 27.08.2017r.

Zakończenie wakacji na ,,Panoramie”

Pływalnia ,,Panorama” – Rozpoczynamy o godzinie 11:00

Szczegółowy program dostępny na stornie www.bbosir.bielsko.pl oraz na miejskich obiektach zarządzanych przez BBOSiR.

Warsztaty piłkarskie

1. 19 - 21.07.2017r. (środa, czwartek, piątek)

Warsztat piłkarski - „I Ty możesz zostać jednym z nich”

Warsztat dedykowany dla uczniów szkół podstawowych.

KS „ORLIK” ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy godzina 10:00 -12:00

2. 02 - 04.08.2017r. (środa, czwartek, piątek)

Warsztat piłkarski - „I Ty możesz zostać jednym z nich”

Warsztat dedykowany dla uczniów szkół podstawowych.

KS „ORLIK” ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy godzina 10:00 -12:00

Warsztaty samoobrony dla dziewcząt i pań *

1. 10-14.07.2017r. (Poniedziałek – Piątek)

Warsztat samoobrony ze szkołą Feniks Bielsko-Biała

Nauka samoobrony dla dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych (od 16 lat).

Hala pod Dębowcem, ul. Karbowa 26 43-300 Bielsko-Biała

Więcej szczegółów na www.feniksbielsko.pl

2. 07-11.08.2017r. (Poniedziałek – Piątek)

Warsztat samoobrony ze szkołą Feniks Bielsko-Biała

Nauka samoobrony dla dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych (od 16 lat).

Hala pod Dębowcem, ul. Karbowa 26 43-300 Bielsko-Biała

Więcej szczegółów na www.feniksbielsko.pl

Warsztaty lekkoatletyczne

1. 10.07, 12.07, 14.07 (poniedziałek, środa, piątek)

Godz. 15:30-17:00

Warsztaty lekkoatletyczne dla wszystkich chętnych

KS Orlik ul. Słowackiego 27b

2. 07.08, 09.08, 11.08 (poniedziałek, środa, piątek)

Godz. 15:30-17:00

Warsztaty lekkoatletyczne dla wszystkich chętnych

KS Orlik ul. Słowackiego 27b

Warsztaty tenisa stołowego

1. 25-28.07.2017r. (wtorek, środa, czwartek, piątek)

Warsztat tenis stołowy

Warsztat dedykowany dla wszystkich chętnych.

OSR ,,Victoria” ul. Bratków 16 – Rozpoczynamy godzina 9:00 -11:00

2. 22-25.08.2017r. (wtorek, środa, czwartek, piątek)

Warsztat tenis stołowy

Warsztat dedykowany dla wszystkich chętnych.

OSR ,,Victoria” ul. Bratków 16 – Rozpoczynamy godzina 9:00 -11:00

Warsztaty nauki pływania

1. 03 - 14.07.2017r. (10 zajęć, poniedziałek-piątek) ,,Złota Rybka I”

Warsztat nauki pływania dedykowany dla dzieci w wieku 5-7 lat

Pływalnia ,,TROCLIK” – Rozpoczynamy godzina 13:00 – 14:00

2. 03 - 14.07.2017r. (10 zajęć, poniedziałek-piątek),,Żłota Rybka II ”

Warsztat nauki pływania dedykowany dla dzieci w wieku 5-7 lat

Pływalnia ,,TROCLIK” – Rozpoczynamy godzina 14:00 – 15:00

3. 03 - 14.07.2017r. (10 zajęć, poniedziałek-piątek),,Wodnik Szuwarek”

Warsztat doskonalenia technik pływackich dedykowany dla dzieci w wieku 8-10lat

Pływalnia ,,TROCLIK” – Rozpoczynamy godzina 15:00 – 16:00

4. 31.07 - 11.08.2017r. (10 zajęć, poniedziałek-piątek) ,,Wodnik Szuwarek”

Warsztat doskonalenia technik pływackich dedykowany dla dzieci w wieku 8-10 lat

Pływalnia ,,TROCLIK” – Rozpoczynamy godzina 12:00 – 13:00

5. 31.07 - 11.08.2017r. (10 zajęć, poniedziałek-piątek) ,,Złota Rybka I”

Warsztat nauki pływania dedykowany dla dzieci w wieku 5-7 lat

Pływalnia ,,TROCLIK” – Rozpoczynamy godzina 13:00 – 14:00

6. 31.07 - 11.08.2017r. (10 zajęć, poniedziałek-piątek) ,,Złota Rybka II ”

Warsztat nauki pływania dedykowany dla dzieci w wieku 5-7 lat

Pływalnia ,,TROCLIK” – Rozpoczynamy godzina 14:00 – 15:00

Warsztaty na torze rowerowym

Nauka jazdy na torze rowerowym Pump Track na Błoniach

03.07; 04.07; 05.07 (pon./wtorek/środa)

TR Błonia ul. Pocztowa 32 Godzina: 10:00 – 12:00

Zajęcia poprowadzą instruktorzy Szkoły Narciarskiej ,,Freeride-Carving Sport - Grzegorz Dendys

Warsztat dedykowany dla dzieci i młodzieży (obowiązkowy kask, ochraniacze kolan i łokci).

Warsztat fitness

Warsztaty w klubie fitness „Dekatlon" od 14 do 18 roku życia.

Przez okres wakacyjny zapraszamy na siłownię i korty - wejście 7 zł /open/dzień do 18 roku życia we wszystkich godzinach otwarcia klubu.

Karnet open 59 zł/m-c

Adres: ul. Piłsudskiego 27 (centrum miasta) 43-300 Bielsko-Biała Róg ul. Komorowiceka/Piłsudskiego,

II piętro nad Nowym Elektronikiem

www.dekatlon.pl

tel.793 840 983

Warsztaty Radioorientacji Sportowej

Zajęcia prowadzą przedstawiciele: Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej i Beskidzkiego Radioklubu SP9KAT.

02.07.2017r. (niedziela)

Warsztat ogólnodostępny dedykowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Kąpielisko „Start” ul. Startowa Bielsko-Biała

Rozpoczynamy godzina 11:00

30.07.2017r. (niedziela)

Warsztat ogólnodostępny dedykowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Kąpielisko „Start” ul. Startowa Bielsko-Biała

Rozpoczynamy godzina 11:00

27.08.2017r. (niedziela)

Warsztat ogólnodostępny dedykowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Kąpielisko „Panorama” ul. M. Konopnickiej 5 Bielsko-Biała

Rozpoczynamy godzina 11:00

Zajęcia sportowo – rekreacyjne:

1. Poniedziałek – 03-04.07.2017r. - wielobój

Turniej XIII Międzyświetlicowej Olimpiady Sportowej

Kompleks Sportowy „Orlik” – Rozpoczynamy o godzinie 9:00

2. Wtorek - 04.07.2017r. – Plażówka na ,,Starcie”

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

,,Dla uczniów szkół gimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

3. Środa- 05.07.2017r. – Koszykówka na ,, Orliku”

Turniej Koszykówki Ulicznej dla uczniów szkół gimnazjalnych

KS ,,ORLIK ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 11:00

Zapisy w dniu zawodów od godz.10:30

4. Czwartek - 06.07.2017r. - Plażówka na ,,Starcie”

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej ,,Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

5. Piątek - 07.07.2017r. – Koszykówka na ,, Orliku”

Turniej Koszykówki Ulicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

KS ,,ORLIK ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 11:00

Zapisy w dniu zawodów od godz. 10:30

6. Poniedziałek – 10.07.2017r. – Piłka nożna na „Orliku”

Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych

KS ,,ORLIK ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 10:00

Zapisy w dniu turnieju od godz. 9:15 w budynku KS „Orlik”

7. Wtorek- 11.07.2017r. - Tenis na ,,Starcie”

Turniej tenisa ziemnego

,,Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

8.Środa – 12.07.2017r. – Piłka nożna na „Orliku”

Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół gimnazjalnych

KS ,,ORLIK ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 9:00

Zapisy w poniedziałek 10.07.2017r. o godz. 13:00 w budynku KS „Orlik”

9. Czwartek - 13.07.2017r. - Tenis na ,,Starcie”

Turniej tenisa ziemnego

,,Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

10.Piątek – 14.07.2017r. – Piłka nożna na „Orliku”

Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

KS ,,ORLIK ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 9:00

Zapisy w środę 12.07.2017r. o godz. 13:00 w budynku KS „Orlik”

11. Wtorek - 18.07.2017r. – Plażówka na ,,Starcie”

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej ,,Dla uczniów szkół gimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

12. Czwartek - 20.07.2017r. - Plażówka na ,,Starcie”

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

,,Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

13. Wtorek- 25.07.2017r. - Tenis na ,,Starcie”

Turniej tenisa ziemnego

,,Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

14. Czwartek - 27.07.2017r. - Tenis na ,,Starcie”

Turniej tenisa ziemnego

,,Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

15. Piątek 28.07.2017r. – Tenis stołowy na Victorii

Turniej tenisa stołowego

,Dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

  OSR ,,VICTORIA” ul. Bratków 16 – Rozpoczynamy o godzinie 10:00

Zapisy w dniu zawodów od godz.9:00

16. Wtorek - 01.08.2017r. – Plażówka na ,,Starcie”

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

,Dla uczniów szkół gimnazjalnych chłopców i dziewcząt

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

17. Czwartek - 03.08.2017r. – Plażówka na ,,Starcie”

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

,Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

18. Poniedziałek – 07.08.2017r. – Piłka nożna na „Orliku”

Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych

KS ,,ORLIK ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 10:00

Zapisy w dniu turnieju od godz. 9:15 w budynku KS „Orlik”

19. Wtorek- 08.08.2017r. - Tenis na ,,Starcie”

Turniej tenisa ziemnego

,,Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

20. Środa – 09.08.2017r. – Piłka nożna na „Orliku”

Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół gimnazjalnych

KS ,,ORLIK ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 09:00

Zapisy w poniedziałek 07.08.2017r. o godz. 13:00 w budynku KS „Orlik”

21. Czwartek - 10.08.2017r. - Tenis na ,,Starcie”

Turniej tenisa ziemnego ,,Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

22. Piątek – 11.08.2017r. – Piłka nożna na „Orliku”

Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

KS ,,ORLIK ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 9:00

Zapisy w środę 09.08.2017r. o godz. 13:00 w budynku KS „Orlik”

23. Środa - 16.08.2017r. – Plażówka na ,,Starcie”

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

,Dla uczniów szkół gimnazjalnych chłopców i dziewcząt

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

24. Piątek - 18.08.2017r. – Plażówka na ,,Starcie”

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej ,Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

25. Wtorek - 22.08.2017r. – Koszykówka na ,, Orliku”

Turniej Koszykówki Ulicznej dla uczniów szkół gimnazjalnych

KS ,,ORLIK” ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 11:00

Zapisy w dniu zawodów od godz. 10:30

26. Środa - 23.08.2017r. - Tenis na ,,Starcie”

Turniej tenisa ziemnego ,,Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

27. Czwartek - 24.08.2017r. – Koszykówka na ,, Orliku”

Turniej Koszykówki Ulicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

KS ,,ORLIK” ul. Słowackiego 27b – Rozpoczynamy o godzinie 11:00

Zapisy w dniu zawodów od godz.10:30

28. Czwartek - 25.08.2017r. - Tenis na ,,Starcie”

Turniej tenisa ziemnego ,,Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt”

Pływalnia ,,Start” w Cygańskim Lesie – Rozpoczynamy o godzinie 12:00

Zgłoszenia u animatora w dniu zawodów od godz.11:30

29. Piątek - 25.08.2017r. – Tenis stołowy na ,,Victorii”

Turniej tenisa stołowego ,,Dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

” OSR „VICTORIA” ul. Bratków 16 ” – Rozpoczynamy o godzinie 11:00

Zapisy w dniu zawodów od godz.10:00

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Informacje na temat warsztatów, zajęć sportowo – rekreacyjnych oraz festynów dostępne będą od 19.06.2016r. na stronie www.bbosir.bielsko.pl oraz w BBOSiR / Dział Organizacji Imprez i Marketingu pod nr telefonu 33 8 11 01 55 wew. 24. w godzinach od 9:00 – 14.00.

Zapisy przyjmowane będą telefonicznie od 19.06. do 28.06.2016r. w godzinach 9:00 – 14.00. Na pierwszych zajęciach/warsztatach prosi się rodziców/prawnych opiekunów o dostarczenie kart zgłoszenia dziecka (karta do pobrania na stronie www.bbosir.bielsko.pl).

W okresie wakacji od 24.06 – 31.08. bilet wakacyjny na bielskie pływalnie wyniesie ,,Start” - 6zł, ,,Panorama” - 4,00 zł, ,,Troclik” - 4,00zł za 1h. (bilet wakacyjny przysługuje osobom uczącym się (ważna legitymacja szkolna, studencka do 26 roku życia).

W ramach akcji „Lato w mieście” dla dzieci i młodzieży udostępnione zostanie boisko wielofunkcyjne przy OSR „Victoria” przy ul. Bratków 16. Korzystanie z boiska zgodnie z regulaminem dostępnym w recepcji OSR Victoria.

W dniu 10 czerwca na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 28 spotkali się zawodnicy z Parafialnych Klubów Sportowych działających w Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Cykliczna impreza, która odbywa się od 16 lat miała na celu podsumowanie rozgrywek sportowych za sezon 2016/2017.

W minionym sezonie dzieci i młodzież rywalizowali w:
- Turniejach Piłki Nożnej,
- Turniejach Tenisa Stołowego,
- Turniejach Badmintona,
- Turniejach Piłki Siatkowej,

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce P-SKS „BESKIDY”,
II miejsce PKS Lipnik,
III miejsce PKS ARKA WILAMOWICE,
IV miejsce MKS Słanica Sól,
V miejsce PKS Obszary,
VI miejsce MKS Arka Kamienica<
VII miejsce Olimpijczyk Gilowice.

14 czerwca zorganizowano VII Olimpiadę Przedszkolaków dla dzieci w wieku od 3-6 lat.
W Olimpiadzie uczestniczyło 232 przedszkolaków, którzy zostali podzielni na 30 grup w 6-7 składach osobowych.
Każda z drużyn brała udział w konkurencjach sprawnościowych, które przechodziły w formie obwodu ćwiczebnego.
1. Chusta – łapanie piłki
2. Chłopek – klasy
3. Hula – hop
4. Kółka serso na pachołek
5. Rzuty woreczkiem (w pachołki ustawione nas ławce)
6. Strzał na bramkę
7. Łowienie rybek
8. Rysowanie sportowca
9. toczenie piłki
10. rzuty piłką przez siatkę
11. kręgle
12. tor przeszkód( bieg z przeskokiem przez ławeczkę, przeplot przez szarfę)
Konkurencje sportowe zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów SP 28 pod opieką nauczycieli W-F Kseni Więcek oraz Sebastiana Strojka. Natomiast opiekę nad przedszkolakami sprawowali uczniowie z Gimnazjum nr 6 wraz z nauczycielami Marią Lech oraz Donatą Pyś.
Po zakończeniu rywalizacji sportowej na dzieci czekały dodatkowe atrakcje:
- gry i zabawy zorganizowane przez Klauna,
- czary z balonów i baniek mydlanych
- wata cukrowa.
Wszystkim przedszkolakom biorącym udział w olimpiadzie wręczono dyplomy, słodyczy oraz nagrody rzeczowe.

Zwycięscy poszczególnych grup wiekowych:
- rocznik 2013:
Przedszkole Sióstr Serafitek
Krzysztof Bak, Malwina Kanik, Tomasz Kolis, Milena Szymańska,
- rocznik 2012:
Przedszkole nr 43 drużyna z grupy 2 w składzie:
Błażej Kołodziej, Filip Lasik, Kaja Łysakowska, Miriam Mleczko, Wiktor Pagacz, Kacper Piekarz, Mieszko Podyma.
- rocznik 2011:
Przedszkole Przedszkole Sióstr Serafitek drużyna w składzie:
Droździk Julia, Wiktoria Kubica, Noemi Holisz, Jakub Kusiak, Michał Wiercigroch, Jaś Zabdyr, Paweł Buławczyk, Antosia Kostyszyn.
- rocznik 2010:
Przedszkole nr 43 drużyna z grupy 6 w składzie:
Babiarski Maksymilian, Burzawa Jakub, Czerwiński Daniel, Hankus Karina, Klimas Jakub, Konior Wiktoria, Kóska Maciej.

Wspierają nas