• psks_02.jpg
 • cwiczenia.jpg
 • psks_06.jpg
 • banner_07.jpg
 • psks_05.jpg
 • psks_04.jpg
 • psks_01.jpg
 • banner_08.jpg
 • banner_03.jpg
 • banner_04.jpg
 • pilkarze.jpg
 • psks_03.jpg

Zapraszam seniorów na spotkanie przy kawie i ciastku.
Dom Parafialny.
24 listopada (środa) godz. 16.00.
Spotkanie z podologiem. Zapraszam osoby, które zmagają się z problemami w obrębie stóp i paznokci takimi jak: modzele, odciski, brodawki wirusowe, wrastające paznokcie, pękające pięty, onycholiza, grzybica paznokci, a także osoby, które chcą takim zmianom zapobiec.
Spotkanie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Z PROGRAMU WIELOLETNIEGO NA RZECZ OSÓB STARSZYCH "AKTYWNI +" NA LATA 2021-2025 w ramach realizowanego przez P-SKS "BESKIDY" projektu "TU WARTO BYĆ AKTYWNYM".

Aktywni logo

Podolog

Warsztaty podczas, których wykonanona emblematy narodowe dla uczestników biorących udział w obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Warsztaty dofinansowane zostały ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Z PROGRAMU WIELOLETNIEGO NA RZECZ OSÓB STARSZYCH "AKTYWNI +" NA LATA 2021-2025 w ramach realizowanego przez P-SKS "BESKIDY" projektu "TU WARTO BYĆ AKTYWNYM".

EMBLEMATYn

Aktywni logo

 

11 listopada RO

Warsztaty kulinarne  dofinansowane zostały ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Z PROGRAMU WIELOLETNIEGO NA RZECZ OSÓB STARSZYCH "AKTYWNI +" NA LATA 2021-2025 w ramach realizowanego przez P-SKS "BESKIDY" projektu "TU WARTO BYĆ AKTYWNYM".

WAR kulin

Aktywni logo

Zapraszam seniorów na spotkanie przy kawie i ciastku.
Dom Parafialny.
17 listopada godz. 16.00.
Spotkanie z kosmetyczką "Podstawy pielęgnacji ciała dla kobiet 60+"
Spotkanie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Z PROGRAMU WIELOLETNIEGO NA RZECZ OSÓB STARSZYCH "AKTYWNI +" NA LATA 2021-2025 w ramach realizowanego przez P-SKS "BESKIDY" projektu "TU WARTO BYĆ AKTYWNYM".

Aktywni logo

 

Film „Nędzarz i madame”
Kino Helios
28.11.2021r. godz. 15:00

Bilety w cenie 10,00 zł do nabycia w zakrystii kościoła Nawiedzenia NMP w Hałcnowie.

Film ukazuje niepowtarzalne losy Adama Chmielowskiego, artysty-malarza, który – w poszukiwaniu wolności i szczęścia – poświęca wszystko, nawet za cenę ofiary z samego siebie.
Buntownicza natura i niezgoda na zło sprawiają, że nie tylko ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie, ale w chwilach największej sławy porzuca świat sztuki, aby „umrzeć dla świata” i oddać się służbie ludziom. Jego tragicznych losów dopełnia załamanie duchowe, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak powstaje, jak feniks z popiołów, a wówczas - oszalały z miłości do drugiego człowieka – powraca w wielkim stylu jako Brat Albert – przyszły święty.
Epicką historię dopełniają jego przyjaciele - Helena Modrzejewska i Józef Chełmoński, najsłynniejsi artyści swojej epoki, ale i oni – każdy na swój tragiczny sposób - dojrzeją do świadomości, że najpiękniejszą sztuką jest sztuka pięknego życia.
Głównym przesłaniem filmu jest pragnienie wolności, które motywuje działania bohater i prowadzi do moralnego zwycięstwa. Zew wolności wiedzie go do powstania styczniowego, pozwala uciec fortelem z carskiej niewoli oraz powrócić z politycznego wygnania we Francji. Jego „wolny duch” uczyni go także artystą-malarzem i pozwoli zakosztować sławy. Ale i wówczas odczuwa niedosyt, by z czasem porzucić sztukę na rzecz: „większej wolności”. Wkrótce, „umiera dla świata” i udaje się do klasztoru jezuitów. Jednak i tam jego niepokorny duch dusi się w murach intelektualnego klasztoru. Targany wątpliwościami, załamuje się duchowo i uznany za obłąkanego trafia do zakładu psychiatrycznego. W końcu przywdziewa własny habit i staje się Bratem Albertem. Wszystko to staje się osią fabuły filmu: „Nędzarz i madame”.
Losy Chmielowskiego zawierają ogromny potencjał inscenizacyjny i dramaturgiczny: posępne lasy powstańcze, barwne oraz rojne salony i teatry, zatęchłe podwórza bezdomnych, mistyczny klasztor, dojmujący zakład psychiatryczny oraz epicka przyroda - na tym tle film niesie uniwersalne przesłanie o wielkich walorach humanistycznych i etycznych, takich jak: afirmacja wolności, czy prometeizm.
Integralnie ukazane losy Chmielowskiego są tematem oryginalnym i nowatorskim, nie wyczerpanym dotąd, ani w kulturze wysokiej, ani popularnej. Biografia Chmielowskiego par excellence nie była dotąd podejmowana przez rodzimą kinematografię. Filmowe i teatralne adaptacje: „Brata naszego Boga” zamykały się w obrębie dramatu Wojtyły, nie dotykając biografii Chmielowskiego.
20 sierpnia obchodzona była rocznica urodzin, a 12 listopada kanonizacji Brata Alberta. Zainteresowanie jego osobą odżyło w roku 2017, który ogłoszono rokiem Brata Alberta.

nedzarz plakat

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z PROGRAMU WIELOLETNIEGO NA RZECZ OSÓB STARSZYCH "AKTYWNI +" NA LATA 2021-2025 w ramach realizowanego przez P-SKS "BESKIDY" projektu "TU WARTO BYĆ AKTYWNYM".

Aktywni logo

Wspierają nas