• psks_03.jpg
 • pilkarze.jpg
 • banner_07.jpg
 • banner_03.jpg
 • psks_01.jpg
 • psks_02.jpg
 • banner_04.jpg
 • psks_06.jpg
 • cwiczenia.jpg
 • psks_04.jpg
 • psks_05.jpg
 • banner_08.jpg
Park Miniatur Inwałd
Wyjazd 12 sierpnia godz. 9.00.
Wycieczka dla dziadków z wnukami.
 W programie

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć.
W ciągu zaledwie jednego dnia staniesz pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur w Parku Miniatur wykonana jest w skali 1:25, kompleks watykański – Plac św. Piotra i Bazylika św. Piotra – w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

DUŻY LUNAPARK
Miniatury to nie jedyne atrakcje Parku. Na najmłodszych czeka Lunapark – karuzele, diabelski młyn, spływ dziką rzeka i zjeżdżalnie.
Zielony Labirynt, gdzie należy znaleźć przejście wśród zielonych żywopłotów. I inne atrakcje m.i. Kino 5D, Egipt horror show...

Średniowieczny zamek
W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do czasów średniowiecznych. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.
Na miejscu spotkasz garncarza lepiącego gliniane naczynia, niewiasty tkające krajki na bardkach, kowala wykuwającego serduszka i haczyki oraz powroźnika skręcającego powrozy. Zabawisz się też w stylu średniowiecznym – zagrasz w bilard, kręgle, postrzelasz z łuku, zakręcisz się na karuzeli beczułki. A na zamku zwiedzisz komnatę damy, salę tortur, zbrojownię. W podziemiach zagrasz w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy.

Osada Średnioweiczna
CHATA TKACZA

Skąd w średniowieczu brał się materiał na ubrania? W jaki sposób szyto piękne suknie dam, habity mnichów i szaty rycerzy? Na te i inne nurtujące pytania poszukaj odpowiedzi zaglądając do chaty tkacza. W chacie tkacza zobaczysz jak wymagające i czasochłonne było przygotowanie materiału do tkania. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej, aby poznać tajniki średniowiecznego tkactwa.

CHATA POWROŹNIKA

Jak z kępki lnianej słomy zrobić wytrzymałą linę? Dowiedz się tego spotykając się z powroźnikiem w jego chacie. W średniowieczu była to bardzo ważna postać, niezbędna w każdej osadzie. Powróz był potrzebny w wielu codziennych czynnościach w gospodarstwie i rolnictwie. Pozwól się wtajemniczyć w sekrety jego zawodu i pomóż mu wykonać pamiątkowy powróz

CHATA KOWALA

W średniowieczu każda osada chciała posiadać własnego kowala. To on bowiem wytwarzał narzędzia, panował nad niebezpiecznym żywiołem, jakim jest ogień.Przekonaj się, jaką siłą dysponował dawny kowal i dlaczego jego rzemiosło wymagało wielu lat nauki. Obserwuj jego pracę, a dowiesz się, na czym polegało to ciekawe zajęcie. Wspólnie z kowalem własnoręcznie wykuj serduszko lub haczyk z gorącego żelaza.

CHATA GARNCARZA

Zajrzyj do średniowiecznej chaty garncarza i dowiedz się w jaki sposób kiedyś wytwarzano naczynia ceramiczne – od zwykłego błota do gotowego wyrobu. Zobaczysz, że wcale nie było to takie proste. W dzisiejszych czasach kubki, talerze i inne naczynia ceramiczne są podstawowym wyposażeniem każdego domu. Razem z garncarzem spróbuj wykonać niewielkie naczynie i sprawdź, że jego praca to w średniowieczu był ciężki kawałek chleba…

KRAINA RUCHOMYCH SMOKÓW
Przekonaj się co Smoki jadają na śniadanie, jak różnią się wyglądem, czy mają łuski czy pióra. Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w Parku Ruchomych Smoków. Nasze tajemnicze Smoki zamieszkały u podnóża średniowiecznej Warowni. Wędrując ścieżkami poznaj ich nazwy i odszukaj jaja z których się wykluwają. Z pewnością nasze sympatyczne Smoki na długo pozostaną w Twojej pamięci.

 Wycieczka dofinansowana jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030” w ramach realizowanego przez P-SKS "BESKIDY" zadania "AKTYWNOŚĆ JEST PRZYJEMNA".
FIO
 
Park Miniatur Świat Marzeń Inwałd: opinie, cennik, bilety, dojazd

Wspierają nas