Zgodnie z kalendarzem sportowym Klubu, końcem września przyszedł czas podsumowania rozgrywek sportowych w ramach XXVI Hałcnowskich Dni Sportu i Rekreacji „JESIEŃ 2014”. W programie dni sportu tradycyjnie znalazły się turnieje: piłki nożnej, ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa stołowego, tenisa ziemnego, badmintona, zawody w pływaniu oraz trójbój lekkoatletyczny. Oprócz rozgrywek sportowych znalazł się również konkurs wiedzy o Św. Teresce od Dzieciątka Jezus.
Pożegnanie lata tym razem było bardziej rozbudowane niż w poprzednich latach. Lato pożegnaliśmy radośnie i bezpiecznie. 21 września w ogrodach parafialnych odbył się finał oraz piknik bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pomimo, iż od rana niebo zakrywały czarne chmury, to jedynie na krótki okres popadało i impreza dalej mogła się odbywać bez przeszkód. Jak w poprzednich edycjach zadbaliśmy o muzyczną oprawę imprezy, którą prowadzi DJ DUSZEK Sebastian Duchnowicz. Impreza łączyła sport, promocję zdrowia oraz dobrą zabawę, która była ciekawą formą spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych. Dla najmłodszych atrakcją były gry i zabawy, łowienie rybek, sportowy tor przeszkód, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, czary z baniek mydlanych oraz balonów. Starsi mogli spróbować swoich sił na strzelnicy. Wszyscy chętni mogli zatańczyć podczas zabaw tanecznych, które prowadziła choreograf Monika Bunach.
Na boiskach rozegrano turnieje piłki nożnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej księża - Radni Rady Miejskiej w Bielsku-Białej zakończył się zwycięstwem księży 8:2.
Drużyna Księży: ks. Robert Kasprowski Dyrektor Caritas, ks. Tomasz Związek, ks. Zygmunt Mizia, ks. Bogdan Ciemiera, Ks. Bogusław Szwanda oraz Radosław Warszawski, Wojciech Piotrowski.
Drużyna Rady Miejskiej: Przemysław Drabek - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Radny Piotr Kochowski - Przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu, Szczepan Wojtasik - Radny, Ryszard Radwan – Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu, Marek Kołodziej - Zastępca Dyrektora ds. Administracji i Marketingu Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Tomasz Szlaga – Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Adam Michalski – były Radny - aktualnie Rada Osiedla Mikuszowice, Karol Markowski.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej oraz Maltańska Służba Medyczna.
Wszyscy uczestnicy w trakcie imprezy mogli skorzystać z zimnych i gorących napoi, słodkich bułek, grochówki, gotowanej kukurydzy, swojskiego smalcu z chlebem i ogórkiem, najmłodsi z waty cukrowej oraz popcornu.
Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy, medale lub puchary, oraz różne nagrody m.in. koszulki klubowe lub z logo Hałcnowa, książki "Quo Vadis" oraz Biblie, pluszowe maskotki, gadżety o bezpieczeństwie ruchu drogowego - płytki CD „Dzieci bezpieczne na drodze” oraz słodycze: cukierki, lizaki oraz ciastka.
Gościem honorowym był Poseł na Sejm RP Stanisław Szwed, który dekorował zwycięzców poszczególnych konkurencji.
Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest https://www.facebook.com/PsksBeskidyHalcnow, oraz: https://www.facebook.com/pages/halcnowpl/144882495564798
Dziękuję wszystkim osobom oraz grupom parafialnym, które włączyły się w przygotowanie i przebieg XXVI Hałcnowskich Dni Sportu i Rekreacji „JESIEŃ 2014”.
Wsparcie finansowe:
1. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
2. Urząd Miasta Bielsko – Biała,
3. Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza Warszawa,
4. Rada Osiedla Hałcnów.
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie, zaprasza wszystkich chętnych o wielkim sercu, na otwartą akcję krwiodawstwa pod hasłem „Moja krew - Ich życie, Podaruj Krople Miłości", która odbędzie się 28 września 2014r., w specjalistycznym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach Oddział Terenowy w Bielsku-Białej, zaparkowanym na parkingu przed Domem Pielgrzyma w Hałcnowie.
Rejestracja krwiodawców w godz. od 9.00 do 13.30
Prezes Klubu HDK
Marek Mielnik
KONKURS WIEDZY św. Teresie od Dzieciątka Jezus:
I miejsce - Martyna Burda IV a
II miejsce - Maria Mrowiec IV b
III miejsce - Urszula Świńczyk V c
IV miejsce Magdalena Jabłecka VIA
V miejsce Katarzyna Jasionek VIa
VI miejsce Ida Śmieja V c
TRÓJBÓJ
CHŁOPCY KL. IV
1. BOHACZYK DAWID
2. PAJĄK RADOSŁAW
3. KĘSKA JAKUB
CHŁOPCY KL. V
1. MIŁOSZ DYMON
2. KACPER STEFANIAK
3. KONRAD BYRSKI
CHŁOPCY KL. VI
1. RAFAŁ WALUŚ
2. PATRYK LUKAS
3. KONRAD BURDA
DZIEWCZĘTA KL. IV
1. ANNA SŁOWIK
2. ŁUCJA CHANEK
3. WERONIKA DYCZEK
3. EWA JAGOSZ
DZIEWCZĘTA KL. V
1. MAJA STOKŁOSA
2, OLIWIA SOWA
3. DELIA VELLEIO SZYPUŁA
DZIEWCZĘTA KL. VI
1. PATRYCJA WYKRĘT
2. ALEKSANDRA ŁĘCKA
3. MILENA PANEK
KOSZYKÓW
DZIEWCZĘTA KL. VI
I MIEJSCE
MILENA PANEK
NATALIA JURZAK
HANIA KOMĘDERA
JULIA ZIELEŹNIK
WIKTORIA DYMON
KLAUDIA JAGOSZ
II MIEJSCE
ADRIANNA SROKA
MARTYNA KONIOR
EMILIA ZAJDEL
JULIA KACZOR
EWA ŁUKASIK
OLA ŁĘCKA
DZIEWCZĘTA KL. V
I MIEJSCE
ALICJA SLIAN
ZUZANNA ZAMARŁO
DOMINIKA KOMĘDERA
KINGA CZERNEK
DELIA VALLEJO-SZYPUŁA
II MIEJSCE
NATALIA KWIECIŃSKA
OLIWIA SOWA
OLIWIA PŁAWECKA
MARTYNA KOPIJ
III MIEJSCE
URSZULA ŚWIŃCZYK
IDA ŚMIEJA
SARA DROŻDŻ
OLIWIA MAGUDA
ROKSANA CHODOROWSKA
CHŁOPCY KL. III -IV
I MIEJSCE
GRZEGORZ BOGUNIOWSKI
DAWID BOHACZYK
ŁUKASZ UCHAŃSKI
SZYMON MYNARSKI
MICHAŁ SŁOWIK
II MIEJSCE
KACPER ZEMANEK
EMANUEL KAMELA
ROBERT LACHENDROWICZ
DANIEL KOT
III MIEJSCE
SZYMON STĘPIEŃ
JAKUB KANIA
PAWEŁ BIELA
KACPER KANIA
CHŁOPCY KL. V -VI
I MIEJSCE
MAKSYMILIAN TARGOSZ
KRZYSZTOF KORCZYK
KONRAD PTASZEK
TOMASZ TOMCZAK
ŁUKASZ STĘPNIEWSKI
MIKOŁAJ FROŃ
II MIEJSCE
ALAN DUDA
KONRAD BURDA
GABRIEL BARTELMUS
MAKSYMILIAN KRUCZEK
KACPER WIERCIŃSKI
III MIEJSCE
DAWID FRANCUZ
MIŁOSZ DYMON
KONRAD BYRSKI
MATEUSZ MAGIERA
SEBASTIAN
IV MIEJSCE
MATEUSZ HAJ
MICHAŁ UCHAŃSKI
SZYMON GIERCZYK
RAFAŁ MIKOCIAK
RAFAŁ WALUŚ
PIŁKA NOŻNA
DZIEWCZĘTA KL. VI
I MIEJSCE
ADRIANNA SROKA
GOSIA MICHALAK
EMILIA ZAJDEL
SYLWIA PAJĄK
OLA ŁĘCKA
II MIEJSCE
SANDRA PROCHOWNIK
WERONIKA ZIĘBA
MAGDALENA JABŁECKA
MAJA STASZEWSKA
OLIWIA SZLĘZAK
KASIA JASIONEK
III MIEJSCE
JULIA KACZOR
MARTYNA KONIOOR
EWA ŁUKASIK
SYLWIA KOLASA
DOMINIKA KANIA
DZIEWCZĘTA KL. V
I MIEJSCE
JULIA GRDUK
ALICJA SLIAN
ANGELIKA KUDŁACIK
WIKTORIA KUDŁACIK
MAJA MOTYKA
WERONIKA TEMPLICH
KINGA JANICKA
II MIEJSCE
ZUZANNA ZAMARŁO
ZUZANNA PIETRYSZYN
KINGA CZERNEK
DELIA VALLEJO-SZYPUŁA
WIKTORIA ARENDARSKA
III MIEJSCE
URSZULA ŚWIŃCZYK
IDA ŚMIEJA
JULIA WIRSKA
OLIWIA MAGUDA
PATRYCJA OCHOCIŃSKA
CHŁOPCY KL. II
I MIEJSCE
KACPER MIĘKIŃSKI
JAKUB BROTOJ
MAKSYMILIAN RUDNICKI
ARTUR KASPEREK
PIOTR DYCZEK
II MIEJSCE
TYMOTEUSZ PAWŁOWSKI
BARTŁOMIEJ JENKNER
NORBERT KOŁODZIEJSKI
MATEUSZ HANDZLIK
JAN KASPEREK
PIOTR CISOŃ
BARTOSZ BEDNARSKI
III Klasa:
I miejsce – 3c - 6 pkt.
1. Krystian Pezda
2. Witek Sołtysik
3. Paweł Kocur
5. Wojciech Sadowski
6. Dawid Zając
II miejsce – 3b – 3 pkt.
1. Jakub Markiel
2. Jakub Kania
3. Marcin Zawada
4. Szymon Stępień
5. Paweł Biela
6. Jakub Buja
7. Kacper Kania
III miejsce – 3a - 0 pkt.
1. Patryk Cendrzak
2. Dominik Kos
3. Kacper Szczotka
4. Przemek Batelt
IV Klasa:
Klasa IVa: - I miejsce
1. Igor Zarębski
2. Emanuel Kamela
3. Kacper Płonka
4. Mateusz Białek
5. Dawid Maguda
Klasa IVc: - II miejsce
1. Patryk Czerwiński
2. Oliwier Matuszczak
3. Piotr Pilarz
4. Miłosz Musiałek
5. Maciej Ponikiewski
6. Igor Talaga
Klasa IVb1: - III miejsce
1. Michał Słowik
2. Szymon Mynarski
3. Łukasz Uchański
4. Grzegorz Boguniowski
5.Kacper Gąsiorek
Klasa IVb2: - IV miejsce
1. Bartosz Bednarek
2. Szymon Pławecki
3. Michał Młotek
4. Krystian Kubinek
5.Tymoteusz Pawłowski ( 2 klasa)
V klasa:
Klasa Vc: - I miejsce 3 pkt.
1. Konrad Byrski
2. Dawid Francuz
3. Kacper Stefaniak
4. Remigiusz Stanclik
5. Miłosz Dymon
6. Adam Zieleźnik
Klasa Va: - II miejsce 0 pkt.
1. Wojciech Czyżowski
2. Piotr Czauderna
3. Dominik Suchoń
4. Kamil Kabacik
5. Maksymilian Antoś
6. Mikołaj Piętka
Klasa VI:
VIc - 1 miejsce - 6 pkt.
1) Mateusz Haj (K)
2) Patryk Jędrzejas
3) Krzysztof Korczyk
4) Mikołaj Całus
5) Michał Uchański
6) Jakub Fojcik
7) Kamil Gałuszka
VIb - 2 miejsce - 3 pkt.
1) Konrad Ptaszek (K)
2) Bartłomiej Chmielewski
3) Maksymilian Targosz
4) Łukasz Stępniewski
5) Tomasz Tomczak
6) Mateusz Bieniek
VIa - 3 miejsce - 0 pkt.
1) Michał Szewczyk(K)
2) Konrad Burda
3) Kacper Wierciński
4) Gabriel Bartelmus
5) Rafał Mikociak
6) Maksymilian Kruczek
Piłka nożna Gimnazjum
I miejsce
OSP STARE BIELSKO
Wojciech Dutka
Sebastian Dutka
Kacper Sokołowski
Dawid Sokołowski
Damian Zimny
II miejsce
FC Hałcnów
Sebastian Matras
Dominik Mosz
Grzegorz Handzlik
Ksenia łaciak
Aleksandra Łęcka
III miejsce
FC Mistrze
Konrad Ptaszek
Maksymilian Targosz
Krzysztof Korczyk
Michał Uchański
Dawid Francuz
OPEN
I miejsce: KS Kępa,
1. Rafał Mikociak
2. Jakub Mentel
3. Marek Kudrys
4. Wojciech Zarzycki
5. Błażej Kubicius
6. Łukasz Potrawiak
7. Kamil Mencel
8. Mateusz Kudrys
9. Artur Sawicki
II Miejsce: Big Boys
1. Mariusz Sierek
2. Błażej Olma
3. Przemysław Wieczorek
4. Paweł Gryzelko
5. Jan Francuz
6. Marek Szymański
III Miejsce: Młody Hałcnów
1. Dawid Witos
2. Szymon Brandys
3. Marcel Iwan
4. Szymon Rozner
5. Marcin Gębala
6. Patryk Waluś
IV Miejsce: Jastrzębie
1. Marcin Mielnik
2. Tomasz Jakubiec
3. Dawid Jakubiec
4. Paweł Jakubiec
5. Piotr Jakubiec
6. Tomasz Knapek
V Miejsce : Niewidzialni
1. Radek Kliś
2. Marcin Szermanski
3. Jakub Gleindek
4. Kacper Urbańczyk
5. Tomasz Stanisławski
6. Dariusz Drabek
7. Artur Mleczko
8. Konrad Fabia
VI Miejsce: Aktywni
1. Robert Bednarz
2. Brunon Kosmowski
3. Mikołaj Gawor
4. Krzysztof Kania
5. Dominik Markowski
6. Kamil Bednarz
7. Damian Pajda
8. Krzysztof Korczyk
Mecz:
Księża : Radni 8:2
SIATKÓWKA DZIEWCZĘTA
KLASA 5
I miejsce
Świńczyk Urszula
Śmieja Ida
Wróbel Natalia
II miejsca
Slian Alicja
Zamarło Zuzanna
Vallejo-Szypuła Delia
Komędera Dominika
III miejsce
Kwiecińska Natalia
Sowa Oliwia
Staroń Izabela
IV miejsce
Grduk Julia
Maja Motyka
Kudłacik Angelika
Kudłacik Wiktoria
KLASA VI
I miejsce
Sroka Adrianna
Konior Martyna
Wykręt Patrycja
Michalak Małgosia
Kania Dominika
II miejsce
Jasionek Kasia
Ziemba Weronika
Prochowiak Sandra
Jabłecka Magdalena
III miejsce
Dymon Wiktoria
Jurzak Natalia
Zieleźnik Julia
Panek Milena
Komendera Hanna
IV miejsce
Pająk Sylwia
Jagosz Klaudia
Oliwia Szlęzak
Stanaszek Maja
Froń Zuzanna
V miejsce
Kaczor Julia
Łukasik Ewa
Łęcka Ola
Sylwia Kolasa
Zajdel Emilia
GIMNAZJUM
I miejsce:
Paulia Gacek
Julia Węglarz
Ala Czauderna
II miejsce:
Magda Baczyńska
Paulina Honkisz
III miejsce:
Joanna Terpiłowska
Paulina Kęska
Jessica Dawidek
SIATKÓWKA CHŁOPCY
I MIEJSCE
KRZYSZTOF KORCZYK
KONRAD PTASZEK
MKSYMILIAN TARGOSZ
II MIEJSCE
TOMASZ TOMCZAK
DOMINIK FARON
MIKOŁAJ FROŃ
III MIEJSCE
MATEUSZ HAJ
RAFAŁ MIKOCIAK
RAFAŁ WALUŚ
SZYMON GIERCZYK
ZAWODY PŁYWACKIE
DZIEWCZĘTA KL. III-IV
1. JULIA LAZARKO
2. MARTYNA BURDA
DZIEWCZĘTA KL. V-VI
1. VALLEJA -SZYPUŁA DELIA
2. IDA ŚMIEJA
3. HANIA GALA
4. ULA ŚWINCZYK
5. KINGA KUDZIEŁKO
CHŁOPCY KL. III-IV
1. DAWID GÓRA
2. KACPER GĄSIOREK
3. MACIEK FOLARZEWSKI
CHŁOPCY KL. V-VI
1. PATRYK LUKAS
2. WOJCIECH CZYŻOWSKI
3, MAX TARGOSZ
4. MATEUSZ HAJ
PIŁKA RĘCZNA
DZIEWCZĘTA
I MIEJSCE KL. 6C
Patrycja Wykręt
Emilia Zajdel
Julia Kaczor
Gosia Michalak
Ada Sroka
Martyna Konior
II MIEJSCE 6A
Maja Staszewska
Kasia Jasionek
Magda Jabłecka
Liliana Głąbek
Oliwia Szlęzak
Sylkwia Kolasa
CHŁOPCY
I MIEJSCE 6B
Tomasz Tomczak
Łukasz Stępniewski
Max Targosz
Krzysztof Korczyk
II MIEJSCE 6C
Patryk Jędrzejas
Mateusz Haj
Michał Uchański
Mikołaj Całus
Jakub Fojcik
Rafał Waluś
III MIEJSCE 6A
Max Kruczek
Michała Szewczyk
Konrad Burda
Kacper Wierciński
Gabriel Bartelmus
Krystian Złocki
Wyniki Turnieju Tenisa Stołowego – Jesień 2014
Kat. Szkół Podstawowych kl. II
1. Pawłowski Tymoteusz
2. Kurtycz Krzysztof
Kat. Szkół Podstawowych kl. III – IV dziewczęta
1. Grduk Julia
2. Janeczko Karolina
3. Walaszek Dominika
4. Leber Zuzanna
5. Bryś Wiktoria
Kat. Szkół Podstawowych kl. III – IV chłopcy
1. Uchański Łukasz
2. Kubinek Krystian
3 ex Gąsiorek Kacper
3. ex Mynarski Szymon
4. Boguniowski Grzegorz
Kat. Szkół Podstawowych kl. V – VI dziewczęta
1. Madejska Amelia
2. Lewicka Natalia
3. Gach Justyna
Kat. Szkół Podstawowych kl. V – VI chłopcy
1. Gibas Kevin
2. Byrski Konrad
3. Gałka Jakub
4. Uchański Michał
5. Gierczyk Szymon
6. Tomczak Tomasz
Gimnazjum Dziewczęta
1. Górna Joanna
2. Ponikiewska Katarzyna
3. Bryndza Marta
4. Szewczyk Olimpia
Gimnazjum Chłopcy
1. Karcz Jakub
2. Stwora Daniel
3. Borys Gabriel
4. Stolarzewicz Jan
5-6. Kwiatkowski Kacper
Kubator Oskar
7-8. Seweryn Krzysztof
Leśny Bartosz
9-10. Dolata Kamil
Olma Kamil
Liceum
1. Merta Rafał
2. Topór Marzena
3. Gałka Mateusz
4. Siwiec Kacper
5. Majcherczyk Rafał
OPEN
1. Roszkowski Adam
2. Brak Sławomir
3. Merta Rafał
4. Blachura Joanna
5-6. Kubinek Dariusz
Gałka Mateusz
7-8. Baczewska Barbara
Adamczyk Marek
9-12. Topór Marzena
Karcz Jakub
Kroponicki Bartosz
Lewicka Katarzyna
13-15. Blachura Grzegorz
Karcz Jakub
Gałka Jakub
TENIS ZIEMNY
Kat. Szkół Podstawowych
1. Bohaczyk Dawid
2. Gołąb Kacper
3. Zamarło Zuzia
4. Lewicka Natalia
SP Chłopcy
1. Bohaczyk Dawid
2. Gołąb Kacper
Indywidualnie Dziewczęta SP
1. Zamarło Zuzia
2. Lewicka Natalia
Open Kobiet
1. Baczewska Barbara
2. Zyzańska Jadwiga
3. Olszewska Natalia
4. Kubinek Monika
OPEN
1. Kubinek Dariusz
2. Rojek Urban
3. Merta Rafał
4. Zyzański Wiesław
5-8 Królczyk Artur
Baczewska Barbara
Gołąb Piotr
Baczewski Kamil
9-12 Bartelmus Tomasz
Wolski Patryk
Olma Tomasz
Mika Zbigniew
13-19 Muzyka Andrzej
Baczewski Wiesław
Zyzańska Jadwiga
Olszewska Natalia
Karcz Jakub
Majcherczyk Rafał
Wiatrowski Łukasz
MIXTY
1. Zyzańska Jadwiga, Zyzański Wiesław
2. Baczewska Barbara, Baczewski Wiesław
3. Kubinek Monika, Kubinek Dariusz
Turniej badmintona
SP I-IV
Dziewczęta
1. Julia Grduk
2. Alicja Sroka
3. Justyna Sroka
Chłopcy I-IV
1. Uchański Łukasz
2. Tymoteusz pawłowski
3. Krystian Kubinek
4. Grzegorz Boguniowski
SP kl. V-VI
Dziewczęta
1. Lewicka Natalia
2. Ada Sroka
3. Alicja Slian
4. Martyna Konior
Chłopcy
1. Konrad Byrski
2. Michał Uchański
3. Tomasz Tomczak
4. Mikołaj Całus
Gimnazjum
Chłopcy
Jakub Karcz
Konrad Fejdych
OPEN
Biegi
Przedszkolaki
1. Bartuś Brotaj
2. Kacper Leszczyński
3. Mikołaj Strojek
Amelia Duchnowicz
Milena Strojek
SP kl I-II
1. Marta Michnowicz
2. Ela Kocur
3. Hania Nowy
chłopcy
1. Jakub Brotaj
2. Filip Koczur
3. Paweł Jagosz
SP III-IV
1. Karolina Janeczko
2. Roksana Lanuszny
3. Anna Damek
chłopcy
1.Szymon Mynarski
Emanuel Kamela
2. Krystian Pezda
3. Wojciech Sadowski
SP V-VI
1. Emilia Zajdel
2. Ola Łęcka
3. Oliwia Sowa
Chłopcy
1. Miłosz
2. Tomasz Tomczak
3. Kacper Stefaniak
Gimnazjum
1. Agata Fudalej
2. Jasika Dawidek
3. Anita Fudalej
Chłopcy
1. Marcin Szymański
2. Sebastian Matras
3. Radek Kliś
Rodzinny
1. Marcin i Wojtek Sadowscy
2. Sławomir i Filip Kocur
3. Dariusz i Krystian Kubinek
Starsi
1. Radek Kliś i Marcin Szermański
2. Emilia i Radek Zajdel
Strzelanie
Najlepszy strzelcy
SP – Patryk Czerwiński 21 pkt.
Gimnazjum – Dawid Motyka 23 pkt.
Open – Józef Kasperek 35 pkt.
Gry i zabawy
Przedszkolaki
1. Adam Pasierbek
1.Bartosz Brotaj
2 Kacper Lanuszny
3.Stanisław Dziki
SP I-II
1.Jakub Brotaj
2. Paweł Jagosz
3. Paulina Jagosz
SP III-IV
1. Szymon Stępień
2. Marysia Komędera
3. Karolina Janeczko
SP V-VI
1. Tomasz Tomczak
2. Michał Uchański
3. Mateusz Haj
Łowienie rybek
Przedszkolaki
Wiktoria Kubica
Sebastian Mizgała
Michał Wiercigroch
Oluś Koczur
Wspierają nas