Zakończył się sezon 2014/2015 Bielskiej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. Przez 17 niedziel rywalizowało 169 uczestników. Po 379 pojedynkach wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
To co charakteryzuje Bielską Amatorską Ligę to stała progresja ilości drużyn, zawodników, a przede wszystkim poziomu. W większości drużyn występują gracze, którzy na co dzień występują w zespołach III ligi Polskiego Związku Tenisa Stołowego, czy tez zawodniczki II ligi tegoż związku. Do ich poziomu zbliżają się zawodnicy niezrzeszeni i dla przykładu zajęli  2 i 3 miejsce w klasyfikacji  indywidualnej.  Odbyło się wiele ekscytujących meczy i obejrzeliśmy wiele spektakularnych akcji. Zawodnicy wkładali w grę całe serce, były więc łzy szczęścia i goryczy porażki, wszystkim zaś gratulujemy sportowej postawy i zaangażowania. Podsumowując - w rozgrywkach wystąpiło 24 zespołów, co było dotychczasowym rekordem ligi. Po pierwszej rundzie każdy z każdym nastąpił podział na I i II ligę po 12 zespołów. Mistrzem po raz kolejny zostali zawodnicy Pierników Żywieckich, przed zespołem Żywiec Team i CSW Kozy. Jak na ich tle wypadli zawodnicy trenujący w Hałcnowie? A więc do I ligi awansował Bergen Spomet (Asia Blachura, Andrzej Wójcik, Marek Adamczyk, Dariusz Kubinek, Konrad Wójcik), który po zeszłorocznym zwycięstwie w Mistrzostwach Polski Lig Amatorskich tegoroczne rozgrywki Bielskiej Ligi  potraktowali ulgowo i zajęli 11 miejsce. I Miejsce w II lidze wywalczyła Victoria Stara Wieś (Rafał Merta i Kuba Karcz), 5 miejsce Beskidy Hałcnów (Basia Baczewska, Marzena Topór, Grzegorz Blachura, Wiesław Zyzański, Sara Baczewska). Jeśli chodzi o osiągnięcia indywidualne to największy sukces odniósł trener naszych dzieci Adam Roszkowski, który zwyciężył we wszystkich kategoriach, drużynowo z zespołem Pierników Żywieckich, został najlepszym zawodnikiem indywidualnie i w deblu z Krzysztofem Bielewiczem. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać do pracy w klubie takiego zawodnika. II miejsce w klasyfikacji deblowej zajęli Asia Blachura z Dariuszem Kubinek (Bergen Spomet) co można uznać za duży sukces. Indywidualnie najwyżej była Asia Blachura na 19 miejscu, a Rafał Merta na I miejscu w II lidze. Wkrótce rozpoczęcie sezonu 2015/2016, na pewno będzie ciekawie.
Zapraszamy do śledzenia wyników na stronie www.bists.pl i na żywo w hali sportowej Victoria na ulicy Bratków.