• cwiczenia.jpg
  • banner_08.jpg
  • psks_02.jpg
  • psks_01.jpg
  • logo-fundacja-lotto-jpg.jpg
  • banner_03.jpg
  • banner_07.jpg
  • psks_06.jpg
  • psks_05.jpg
  • psks_03.jpg
  • pilkarze.jpg
  • aqualogo.jpg
  • banner_04.jpg
  • psks_04.jpg

Paryż 1924 – Paryż 2024.

Meksyk 1968
złote medale
Waldemar Baszanowski – podnoszenie ciężarów, waga lekka
Jerzy Kulej – boks, waga lekkopółśrednia
Jerzy Pawłowski – szermierka, szabla indywidualnie
Irena Szewińska – bieg na 200 m
Józef Zapędzki – strzelectwo, pistolet sylwetkowy
srebrne medale
Józef Grudzień – boks, waga lekka
Artur Olech – boks, waga musza
brązowe medale
Stanisław Dragan – boks, waga półciężka
Marek Gołąb – podnoszenie ciężarów, waga lekkociężka
Janusz Kierzkowski – kolarstwo torowe, wyścig na 1000 m ze startu zatrzymanego
Norbert Ozimek – podnoszenie ciężarów, waga półciężka
Hubert Skrzypczak – boks, waga papierowa
Irena Szewińska – bieg na 100 m
Henryk Trębicki – podnoszenie ciężarów, waga kogucia
Marian Zieliński – podnoszenie ciężarów, waga lekka
Egon Franke, Adam Lisewski, Ryszard Parulski, Zbigniew Skrudlik, Witold Woyda – szermierka, floret drużynowo
Bohdan Andrzejewski, Kazimierz Barburski, Michał Butkiewicz, Bohdan Gonsior, Henryk Nielaba – szermierka, szpada drużynowo
Halina Aszkiełowicz, Krystyna Czajkowska, Krystyna Jakubowska, Krystyna Krupa, Jadwiga Marko-Książek, Józefa Ledwig, Barbara Niemczyk, Krystyna Ostromęcka, Elżbieta Porzec, Zofia Szcześniewska, Wanda Wiecha, Lidia Żmuda – siatkówka

Monachium 1972
złote medale
Władysław Komar – pchnięcie kulą
Zygmunt Smalcerz – podnoszenie ciężarów, waga musza
Jan Szczepański – boks, waga lekka
Witold Woyda – szermierka, floret indywidualnie
Józef Zapędzki – strzelectwo, pistolet sylwetkowy
Marek Dąbrowski, Arkadiusz Godel, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski, Witold Woyda – szermierka, floret drużynowo
Zygmunt Anczok, Lesław Ćmikiewicz, Kazimierz Deyna, Robert Gadocha, Jerzy Gorgoń, Zbigniew Gut, Andrzej Jarosik, Kazimierz Kmiecik, Hubert Kostka, Jerzy Kraska, Grzegorz Lato, Włodzimierz Lubański, Joachim Marx, Zygmunt Maszczyk, Marian Ostafiński, Marian Szeja, Zygfryd Szołtysik, Antoni Szymanowski, Ryszard Szymczak – piłka nożna
srebrne medale
Norbert Ozimek – podnoszenie ciężarów, waga półciężka
Wiesław Rudkowski – boks, waga lekkośrednia
Irena Szydłowska – łucznictwo, wielobój
Antoni Zajkowski – judo, waga lekka
Edward Barcik, Lucjan Lis, Stanisław Szozda, Ryszard Szurkowski – kolarstwo szosowe, wyścig drużynowy
brązowe medale
Leszek Błażyński – boks, waga musza
Janusz Gortat – boks, waga półciężka
Zbigniew Kaczmarek – podnoszenie ciężarów, waga lekka
Ryszard Katus – dziesięciobój
Czesław Kwieciński – zapasy w stylu klasycznym, waga półciężka
Kazimierz Lipień – zapasy w stylu klasycznym, waga piórkowa
Irena Szewińska – bieg na 200 m
Andrzej Bek, Benedykt Kocot – kolarstwo torowe, tandemy
Rafał Piszcz, Władysław Szuszkiewicz – kajakarstwo, dwójka na 1000 m

Montreal 1976
złote medale
Kazimierz Lipień – zapasy w stylu klasycznym, waga piórkowa
Janusz Pyciak-Peciak – pięciobój nowoczesny, indywidualnie
Jerzy Rybicki – boks, waga lekkośrednia
Irena Szewińska – bieg na 400 m
Tadeusz Ślusarski – skok o tyczce
Jacek Wszoła – skok wzwyż
Bronisław Bebel, Ryszard Bosek, Wiesław Gawłowski, Marek Karbarz, Zbigniew Lubiejewski, Lech Łasko, Mirosław Rybaczewski, Włodzimierz Sadalski, Edward Skorek, Włodzimierz Stefański, Tomasz Wójtowicz, Zbigniew Zarzycki – siatkówka
srebrne medale
Grzegorz Cziura – podnoszenie ciężarów, waga kogucia
Bronisław Malinowski – bieg na 3000 m z przeszkodami
Andrzej Gronowicz, Jerzy Opara – kajakarstwo-kanadyjki, dwójka na 500 m
Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Stanisław Szozda, Ryszard Szurkowski – kolarstwo szosowe, wyścig drużynowy
Zbigniew Jaremski, Jerzy Pietrzyk, Ryszard Podlas, Jan Werner – sztafeta 4*400 m
Jan Benigier, Lesław Ćmikiewicz, Kazimierz Deyna, Jerzy Gorgoń, Henryk Kasperczak, Kazimierz Kmiecik, Grzegorz Lato, Zygmunt Maszczyk, Piotr Mowlik, Roman Ogaza, Wojciech Rudy, Andrzej Szarmach, Antoni Szymanowski, Jan Tomaszewski, Henryk Wawrowski, Henryk Wieczorek, Władysław Żmuda – piłka nożna
brązowe medale
Leszek Błażyński – boks, waga musza
Kazimierz Czarnecki – podnoszenie ciężarów, waga lekka
Wiesław Gawlikowski – strzelectwo, rzutki „skeet”
Janusz Gortat – boks, waga półciężka
Jerzy Greszkiewicz – strzelectwo, karabinek małokalibrowy na 50 m do ruchomej tarczy z sylwetką „biegnącego dzika”
Leszek Kosedowski – boks, waga piórkowa
Czesław Kwieciński – zapasy w stylu klasycznym, waga półciężka
Mieczysław Nowicki – kolarstwo szosowe, wyścig indywidualny
Tadeusz Rutkowski – podnoszenie ciężarów, waga ciężka
Andrzej Skrzydlewski – zapasy w stylu klasycznym, waga ciężka
Kazimierz Szczerba – boks, waga lekkopółśrednia
Marian Tałaj – judo, waga lekka
Zdzisław Antczak, Janusz Brzozowski, Piotr Cieśla, Jan Gmyrek, Alfred Kałuziński, Jerzy Klempel, Zygfryd Kuchta, Jerzy Melcer, Ryszard Przybysz, Henryk Rozmiarek, Andrzej Sokołowski, Andrzej Szymczak, Mieczysław Wojczak, Włodzimierz Zieliński – piłka ręczna

 

 

4 konkurs plastyczny V DS

Wspierają nas